ZROZENÍ LEGENDY

Firma Bultaco založena v roce 1958 Francesecem „Paco“ Bultem

Bultó a přezdívka Paco

BRAND

Symbol zdviženého palce navrhl Bultó, když při sledování závodů zahlédl, jak britský závodník David Whitworth signalizuje mechanikům, že je vše v pořádku.

TRALLA

První motocykl, silniční stopětadvacítku Bultaco Tralla 101, pojmenovanou podle španělského výrazu pro prásknutí bičem.

SHERPA

Nejznámějším modelem byl trialový speciál Bultaco Sherpa T, lehký dvoutaktní motocykl, vyvinutý firmou ve spolupráci s irským závodníkem Sammy Millerem

GRAND PRIX 1968

Po 2 měsících, při Grand Prix Španělska, získala firma Bultaco sedm z prvních deseti míst. Nejvíce úspěchů dosáhla značka v motokrosu, enduru a trialu.

SAMMY MILLER

V letech 1968 a 1970 vyhrál Miller Mistrovství Evropy v trialu. V sedmdesátých letech 20. století získalo Bultaco osm titulů mistra Evropy v trialu a čtyři vítězství v trialové Skotské šestidenní.

POKUS O NÁVRAT

Firma Bultaco skončila kvůli sérii stávek v navazujícím průmyslu a tlakům trhu v roce 1979. V roce 1980 se pokusila obnovit výrobu, ale definitivně skončila v roce 1983.

ZROZENÍ NOVÉ TECHNOLOGIE

Po delší  pauze se značka Bultaco vrátila na světový trh v roce 2014. Značka však vsadila místo benzínu na elektrický pohon. A místo šlapaček dělá stroje spojující to nejlepší ze světa endura a elektrických horských kol.